Gramlık Külçe Altın Resmi

 

GRAMLIK KÜLÇE ALTIN

 

Gramlık külçe altın standart ağırlık ve standart saflıktaki, garantili işlenmemiş altın külçeleridir.1 gr, 5 gr, 10 gr, 20 gr, 50 gr ve 100 gr ağırlığında 995 ya da 999.9 saflıkta üretilir. 

 

 

GRAMLIK KÜLÇE ALTIN SERTİFİKASI

Gramlık külçe altın sertifikası, gram külçe altının ayar, gramaj ve kabul edilmiş dünya standartlarında gramlık külçe altın olduğunu garanti eden belgedir. 


Bu sertifika altının üretildiği rafineriyi belgeler. Ayrıca bu belge sayesinde garanti belgesini kapsayan standartları gramlık külçe altın paketlerinin üzerinde de görebilirsiniz.


Gramlık külçe altın paketlerinin üzerinde QR kodu da bulunmaktadır. Bu QR kodunu okutarak anlık fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Gramlık Külçe Altın Sertifikası
Sarrafiye Altın

 

SARRAFİYE ALTIN ÇEŞİTLERİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi Kararı ile standartları belirlenmiş‚ para yerine geçebilen,TC. Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından üretilen altın çeşitleridir. Cumhuriyet altınları, sikke ve ziynet olmak üzere iki çeşitten oluşmaktadır. Çeyrek,Yarım,Tam,İkibuçuk ve Beşli olmak üzere toplam beş çeşit, 10 farklı çap ve ağırlıktan üretilmektedir. Bu altınlar, 22 ayar saflıktadır.

 

 

 
Notification Notification Vector Smart Object2 Vector Smart Object2